HOME PAGE » 1 rok Lekarski

O KATEDRZE
DLA STUDENTÓW
Wydział Lekarski
FOR STUDENTS
MD (6-year)
DDS (5-year)
Pharmacy (6-year M.Sc.)

   1 rok Lekarski

PRAKTYKI WAKACYJNE

Uprzejmie informuję, że z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną nie jesteśmy w stanie przeprowadzić - jak co roku - wszystkich czynności administracyjnych związanych ze standardową organizacją praktyk wakacyjnych w roku 2019/2020.

Z tego względu decyzją Dziekana Wydziału Lekarskiego obowiązuje Procedura nr 8 z dnia 6. maja 2020 r., która precyzuje zasady zaliczania praktyk wakacyjnych w ramach wolontariatu związku z epidemią Covid-19.

TUTAJ znajdziesz link do Procedury nr 8.

Oznacza to, że w roku akad. 2019/2020 uczelnia (dokładniej Opiekun Praktyk Wakacyjnych):
a) nie przygotuje i nie będzie zawierać umów z jednostkami służby zdrowia na realizację praktyk wakacyjnych studentów I roku WL;
b) a tym samym nie będzie także wysyłać studentów na praktykę wakacyjną.

Student ma jednak prawo do samodzielnego zorganizowania praktyki za zgodą Dyrekcji wybranego szpitala (wolontariat). Sposób organizowania takiego wolontariatu oraz uzyskania akceptacji Uczelni (a w efekcie zaliczenia praktyki) precyzuje procedura nr 8.

Zwracam uwagę, że praktyka na I roku WL jest obligatoryjnie realizowana w oddziałach szpitalnych z wyjątkiem (SOR, OIOM, Przychodnie Przyszpitalne, Laboratoria Szpitalne itp.)
Przypominam, że praktyka obejmuje 120 godzin lekcyjnych, a nie zegarowych.

Studenci nie uczestniczący w wolontariacie, którym nie uda się zrealizować praktyk wakacyjnych w lipcu i sierpniu br. z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, będą mieli warunkowo zaliczony rok akademicki 2019/2020.
Osoby takie będą mogły realizować praktykę podczas kolejnego roku akademickiego (podczas przerw w zaplanowanych zajęciach lub w godzinach popołudniowych, lub też w lipcu/sierpniu kolejnego roku akademickiego).
 


GRAFICZNE PRZEDSTAWIENIE

ZAAWANSOWANIA

ORGANIZACJI

PRAKTYK WAKACYJNYCH

(listy wg grup/nr albumów)


INFORMACJE

o PRAKTYKACH WAKACYJNYCH

studentów 1 roku WL-I


  print    back  
 
All rights reserved Department of Biology and Medical Parasitology ® 2020